Praktyczne wiadomości o zdobieniu szkła

Szkło zdobione odręcznie malowanymi, czy też sitodrukowymi metodami to ciekawa forma urozmaicająca szlachetny szklany materiał. Przedmioty użytkowe ze szkła ozdabia się aby zyskały oryginalny, ciekawszy wygląd. Malarstwo na szkle jest zatem formą ozdabiania obiektów dodającą im wartości nie tylko materialnej, lecz też artystycznej. Znane są stare manufaktury, których kolekcje są wykupywane przez miłośników ozdabianego szkła. I nie są to wyłącznie starocie znajdowane w antykwariatach.

Publikowanie na szkle to innowacyjna technika zakładania obrazów

druk na szkle Radomsko

Ozdabianiem szkła zajmuje się dużo specjalistycznych firm. Grafika na szkle Radomsko stosuje ogólnie uznane metody zdobienia swoich wyrobów. Malowanie odbywa się odręcznie ewentualnie jest przeprowadzane na zasadzie sitodruku z wykorzystaniem specjalnych farbek do szkła, jakie po osuszeniu poddawane są procesowi wzmacniania.

Druk na szkle Radomsko to również proces twórczy, ale pozwalający na otrzymanie całkowitej powtarzalności wzorców użytkowych. Analogicznie jak w przypadku ręcznego malowania oraz sitodruku, stosowane są wysokiej jakości farbki do szkła, co zapewnia trwałość szablonów oraz zapobiega ich ścieraniu w trakcie używania.

Bogactwo modeli jest cały czas wzbogacane, od ornamentów kwiatowych po kompozycje geometryczne. Klient może również złożyć zamówienie na malarstwo lub grafikę według własnego pomysłu. Mogą to być ornamenty bądź wzorki promujące oraz reklamujące wyrób, firmę czy też artykuł. Wszystko jest do ustalenia, a fachowcy zajmujący się produkcją podołają każdemu zadaniu i zleceniu.

Malowane rzeczy szklane można zamawiać w pojedynczych lub masowych ilościach. Produkcja przygotowywana tak aby sprostać wymaganią petentów i nim rozpocznie pracę przegląda się próbki z oczekiwaniami zamawiającego zważając na jego uwagi i życzenia. Wszelkie zamówienie jest dopieszczane w najmniejszym nawet detalu. Wybór kolorów dokonywany jest na próbkach zrobionych na szkle, które jest zamówione przez klienta.